Similizační linka

 

 

 

Popis zařízení

Similizace je zušlechťovácí technologie, při níž se nanáší na rubovou stranu skleněných kamenů (šatonů) redukcí kovového stříbra tenká vrstva, která se před oxidací chrání ochranou vrstvou bezbarvého laku pigmentovaného bronzovým, nebo hliníkovým práškem.

Stříbro se nanáší nástřikem, přičemž obě jeho složky se mísí až těsně před redukcí. Laková vrstva se nanáší nástřikem.

Jednotlivé kameny na které se nanáší obě vrstvy jsou fixovány do fólie, která zajišťuje orientací tak aby byla volná ta strana na kterou se bude provádět nástřik.

Takto vyrobené plotny jsou vkládány na pás similizační linky, nad nímž  jsou umístěny mycí kartáče s demi vodou, aktivací a ofukovací trysky. Dále po směru pohybu je nad plotnami umístěna stříkací kabina, v níž je kývavé rameno s dvěmi dvojtryskovými pistolemi. Z prostoru kabiny je odsáván zbytek zplodin. Za kabinou jsou ofukovací trysky a sušící tunel do něhož je vháněn horký vzduch který odvádí zbytkovou vlhkost z povrchu ploten.

Nástřik lakové vrstvy je jednoduší, odpadá operace mytí., stříkací kabina je stejná, odlišné jsou pouze pistole, které jsou dálkově ovládány a je pro ně neustále míchána směs.      

 

 

Typická sestava similizačního zařízení.

1. Stříbřící část  linky, která se sestává z liniového dopravníku na kterém je mycí tunel s kartáči, stříkací box s pistolemi a sušící tunely včetně odsávání.

2. Bronzovací část linky, která se sestává z liniového dopravníku na kterém je stříkací box s pistolemi a sušící tunely včetně odsávání.

3. Rovnací strojky   (čtvercové)                6 ks

4. Zapouštěcí strojky   (čtvercové)            6  ks   

5.Vylamovací strojky  (čtvercové)            3 ks

6. Pracoviště pro stříhání fólie                   1 ks

-------------------------------------------------

 

         

 

 

 

 

Roko s.r.o   Stroje pro ploškovny a similizovny.  www.rokosro.cz

 

Hruštice 1776 Turnov 511 01,Czech republic, tel:+420 608 924774, e-mail:roko@rokosro.cz